Podsumowanie 2014 roku w Muminkowie czyli największe katastrofy w Dolince! I metamorfoza Migotkowego pokoiku.

Wszystkie blogerki wzięlo na podsumowania. No to musze się wpisać w te trendy bo nie można zostawac za moda w tyle. Ale co ja mam niby podsumowywać? Nic nam się nowego nie urodziło, stare urosło ale roztkliwiać się nad tym nie mam zamiaru (przynajmniej nie w tym poście) ;) No więc co?

Ano to! Top 11 czyli lista największych zniszczeń w Dolinie Muminków w roku 2014 i nie tylko. Zaczynamy:

miejsce 11 szyba w drzwiach Muminka. Niestety podczas zniknięcia szyby nie było mnie w domu wiec nie wiem w jakich okolicznosciach szyba zniknęła z drzwi. Słyszałam historie o latającej lampce nocnej hmm ale o ufo też rożne rzeczy opowiadają nie? ;)

miejsce 10- Tablet Mamusi. Żyje co prawda ale posiada pękniętą szybkę, a ową szybka pękła pod naporem zada Migotki!!! Siadlą z calym impetem na maminym tablecie!

 

miejsce 9- Saska porcelana. Mi zorganizowała lalkowe przyjęcia na które zaprosiła między innymi Muminka. Niestety niezdara nie potrafił się zachować i dwa talerzyki i jedna filiżanka nie przetrwały przyjęcia!

 

miejsce 8- tapety w przedpokoju! Mi jest ogólnie grzecznym dzieckiem. Ma tylko jeden mały minusik- uwielbia skubać. A najfajniej jej się skubie tapety w przedpokoju! Co z tego że non stop je podklejamy, zaklejamy, łatamy jak Mi kiedy tylko znajdzie dogodną chwilkę kiedy nikt nie zerka zaraz uszczknie kawałek tapety ;) Syzyfowa praca!

 

miejsce 7 tajemniczy telefon Migotki czyli „samosie”. Szybka poszła i nikt nie wie kiedy i nikt nie wie kto. Samosię jak nic!

Miejsce 6  latające Zmartfony!  Muminek mówi na telefony dotykowe Zmartfony i ta nazwa nie jest przypadkowa. U nas wszystkie telefony są bardziej martwe niż żywe ;) Zwłąszcza telefon tatusia. Kilkanaście dni po zakupie, jeszcze pachnący nowości zleciał sobie z wysokiego słupka w przedpokoju i wyobraźcie sobie ze szybka poszła?! Ale jak on się tam wdrapał na ten slup? To dopiero zagadka!!

Miejsce 5- projekt budowlany Muminków. Projekt jest ubiegłoroczny ale nie mogę o nim zapomnieć do dziś. Po długiej ciszy postanowiłam zlookać co też tam Muminki wyprawiają w pokoju. Zastałam ich w kaskach i hełmach na głowach jak wydłubywali zabawkowymi narzędziami OGROMNĄ dziurę w ścianie pokoju. Projekt budowlany pod przewodnictwem inżyniera Muminka zakładał pozbycie się ściany pokoju celem poszerzenia powierzchni do zabaw!

 

Miejsce nr 4 Milczące radio. Tegoroczny prezent gwiazdkowy małej Mi. Prawdopodobnie Migotka, albo dziadziuś Muminków wcisnęli zbyt mocno wtyczkę i radio przestało działać zasilane prądem. Została tylko opcja baterii.   Jeszcze nie doszliśmy do tego kto jest sprawdzą bo historia świeża- śledztwo w toku ;)

 

Miejsce nr 3- gasnąca lampka. Niby nic wielkiego bo każdemu zdarzy się zrzucić lampkę z biurka. Ale tylko Mi potrafi zrobić to w taki sposób żeby wawaliło korki w całym domu!!!!

 

miejsce nr 2 Aparat Mamusi. Zajmuje to zaszczytne miejsce bo ma megaa pecha!!! Kiedy to  2 lata temu profilaktycznie umieściłam go na szafie- poza zasięgiem Muminkowych rączek zrzucił go wściekły kot- wariat. Następnie jeszcze dwa razy odwiedzał serwis i dostał tam nową lampę i nowy obiektyw. Ostatnio chciał go wykończyć Muminek. I tym razem udało się mu wykaraskać od śmierci, ale pan z serwisu stwierdził ze to już „ostatnie życie Nikosia” i kolejna próba unicestwienia go skończy się niestety tragicznie :(

 

miejsce nr jeden- Zmartfon Muminka. Tak wiemmm kupowanie smartphona dla 6 latka nie jest dobrym pomysłem. Choć przez te 2 tygodnie Muminek był bardzo szczęśliwym użytkownikiem Acera. Odkrył w sobie nawet żyłkę reżysera i kręcił różnorakie krótkometrażowe filmy „prosto z życia”. Zgubiło go jednak ostatnie nagranie, które nigdy nie ujrzało światła dziennego! Telefon podczas kręcenia największego Hitu – Filmu o sikaniu! wpadł do sedesu i już nigdy więcej się nie włączył. Pojechał do serwisu. W miejscu opisu usterki wpisalismy profilaktycznie „zalanie”. Pewnych rzeczy lepiej nie mówić. I tak nie zrozumieją :D Ludzie nie doceniają sztuki!

I to by było na tyle. Nasza lista gotowa :D Macie swoje? Na pewno macie :D:D:D

A tu jeszcze mała metamorfoza pokoju Migotki. Dorosło nam dziecko i zmienilo zainteresowania z pluszaczkowo klockowo lalkowych na kosmetykowo- plastyczne dlatego pokoik przeszedł niewielki lifting.

Tak było ostatnio

pokoik stary2

pokoik stary1

 

A tak teraz. Niby zmiany subtelne  a jednak tworzą bardziej „dziewczynowy” klimat :)

pokoik nowy 3

pokoik nowy 2

pokoik nowy 1

pok nowy 4

 

Tyle jeśli o ten post chodzi. O sylwestrze napiszemy już po sylwestrze bo plany planami a najlepsze imprezy są na spontanie ;)

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU Kochani. Oby Wasze top listy zniszczeń w 2015 były co najwyżej 3 punktowe! Zawsze dopisywało zdrowie i dobry humor!

Zaglądajcie do naszej Dolinki :)

 

 

 

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.